Časté dotazy

Je možné použít obyčejné sklo LACOBEL za plynový sporák?

Sklo LACOBEL není vhodné pro použití za plynový sporák. Obyčejné sklo nevydrží velké výkyvy teplot a již při rozdílu teplot 35°C může prasknout, zatímco kalené sklo odolává teplotním rozdílům až 250°C.

Sklo do kuchyně se mi moc líbí, ale mám strach, že praskne. Poskytujete na skla nějakou záruku?

Naše skla float, diamant, fotoglass a grafosklo jsou tvrzená (kalená), která mají až 7x větší pevnost než obyčejné sklo. Při běžné práci je prakticky nemožné tato skla rozbít. Záruky samozřejmě poskytujeme na všechna naše kalená skla. Výjimkou je pouze nekalený Lacobel.

Líbí se mi fotoglass, kolik stojí metr čtvereční i s montáží?

Ceník skla fotoglass i ostatních materiálů Vám rádi zašleme. Protože cena je závislá na rozměru a tvaru skla, využijte prosím pro zjištění ceny náš poptávkový formulář v sekci ceník.

Jak se sklo montuje na stěnu? Musím použít nějaké lišty?

Naše skla s barvou či potiskem lepíme speciálními lepidly přímo na stěnu. Není tedy nutné používat žádné lišty ani šrouby.

Chtěl bych si sklo do kuchyně namontovat sám. Můžete mi sklo poslat jako balík přepravní službou?

Máme vlastní vozový park a vozidla vybavená stojany na přepravu skel. Sklo Vám tedy přiveze náš řidič a počká, až zkontrolujete, že je materiál v pořádku. Tato naše doprava je u zakázek nad 5.000,-Kč zdarma nebo stojí 240,-Kč. Podmínky platí pro území celé ČR.

Mám vlastní fotografii, kterou bych chtěla natisknout na sklo. Můžete mi prosím udělat grafický návrh, jak by to vypadalo?

Grafický návrh zpracováváme po zaměření zakázky. Vaši fotku použít můžeme, pokud bude mít dostatečné rozlišení.

Kde najdu seznam motivů pro grafosklo, ze kterých mohu vybírat?

Seznam motivů najdete na adrese http://www.shutterstock.com/cs/ anebo http://eu.fotolia.com/Motivy můžete filtrovat dle různých kategorií (příroda, lidé, ovoce…).

Jaký typ obrázků je pro grafosklo vhodný?

Doporučujeme vybírat motivy ve formátu vektory. S vektory lze lépe pracovat, měnit jejich velikost, barvy a tvar.

Naše kuchyňská linka se teprve vyrábí a bude se montovat až za dva týdny. Můžete už nyní přijet zaměřit grafosklo?

Ne, bohužel sklo lze zaměřit až je kuchyně kompletně namontovaná. Dejte nám prosím vědět, až bude kuchyně nainstalovaná a my přijedeme prostor zaměřit.

Chtěli bychom do kuchyně nalepit tapetu na stěnu a překrýt ji čirým sklem. Nabízíte i toto?

Ano, pro tento účel používáme čiré sklo float bez barvy. Uchycuje se v rozích pomocí šroubů s ozdobnou krytkou.

Máme ve stěně dvě zásuvky a jeden vypínač. Je možné ve skle vyvrtat otvory?

Ano, pozice zásuvek a vypínačů si naši technici zaměří a ve skle vše předem vyvrtáme.

Máme skleněný obklad ze skla lacobel, který praskl za plynovým hořákem. Dokážete sklo odmontovat a vyměnit za nové sklo?

Ano, demontáž jsme schopni zajistit a vadný panel vyměnit. Složitost demontáže a následné montáže posoudí naši technici při schůzce u Vás.

Jak dlouho bude trvat montáž skla?

Montáž skleněného obkladu trvá cca 1,5 hodiny a jedná se o „čistou“ práci. Sklo se pouze přilepí ke stěně, takže žádný hluk či nepořádek nehrozí…

Jak se čistí sklo za kuchyňskou linkou? Nezůstávají na skle šmouhy?

Údržbu můžete provádět běžně dostupnými prostředky pro čištění skla. Údržba je snadná a rychlá. Stačí přetřít mokrým hadříkem.

Lze kombinovat tvrzené sklo (float, diamant) se sklem Lacobel? Ovlivní to výslednou barvu?

Kombinovat to lze, ale ve výsledku mohou být barevné rozdíly vidět. Odstíny barev Vašich obkladů se nebudou nikdy 100% shodovat. Navíc na sklo Lacobel neposkytujeme záruku proti prasknutí. Obecně platí, že lze typy skla kombinovat u bílé a černé barvy, ale u ostatních odstínů je výsledek vždy nejistý.

Lze kombinovat sklo s potiskem tzv. Fotoglass s jednobarevným tvrzeným sklem (float, diamant)?

Ano, lze to kombinovat. Můžete si zvolit jeden obklad s motivem, který budou obklopovat z každé strany jednobarevné obklady bez potisku. I tady však hrozí, že podkladová barva nebude úplně stejná na skle s potiskem a na skle s lakováním.

Lze umístit sklo s motivem za plynový sporák?

Jako jediní na trhu jsme vyvinuli novou technologii skla s potiskem tzv. FotoGlassFire. Jedná se o přímý tisk na sklo bez laminační fólie. Nehrozí tedy tepelné poškození fólie, jako u grafoskla. Sklo FotoGlassFire je vhodné především za plynový sporák.

3 důvody proč si vybrat grafická skla FotoGlass

1 Individuální přístup

Potřebujete poradit nebo odbornou konzultaci ohledně grafického skla? Obraťte se na nás a do 48 hodin Vám vypracujeme nezávaznou cenovou nabídku na produkt FotoGlass.

2 Kompletní servis

Nejsme pouze prodejci, u nás můžete počítat jak s odbornou pomocí, tak s konzultací ohledně použití grafických skel ve Vašem interiéru. Pomůžeme vám vybrat vhodná skla a zajistíme dopravu a montáž po celé České republice.

3 Široký výběr motivů pro každého

Jednou z největších předností grafického skla FotoGlass je prakticky neomezený výběr motivů v internetových databázích, případně možnost dodání vlastních fotografií. Všechny motivy jsou ve stejné ceně a jsou již obsaženy v ceně skla.

Zavřát  

Zavřít